Monika Kowalczyk mistrzem Polski juniorek młodszych

Dodano 27.8.2018

W Nowej Rudzie zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w taekwondo. Życiowy sukces osiągnęła legniczanka Monika Kowalczyk, która zdobyła złoty medal w najcięższej kategorii wagowej, pow. 60 kg. Młoda zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwondo wygrała w Nowej Rudzie wszystkie walki i stanęła na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu. Monika Kowalczyk, która przed miesiącem zadebiutowała w reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Mariborze, punktowała również w dwóch pozostałych konkurencjach w układach formalnych (5. miejsce) oraz technikach specjalnych (7. miejsce).

Bardzo dobrze w Nowej Rudzie zaprezentowała się również Klaudia Wiśniewska, która w eliminacjach kategorii do 55 kg wygrała trzy pojedynki i po przegranym półfinale oraz walce o brązowy medal ostatecznie rywalizację zakończyła na wysokim piątym miejscu w gronie 24 finalistek.
Dla Legnicy ponadto punktowali: Nikola Wiśniewska (9. miejsce w + 60 kg), Wiktoria Piątek (10. miejsce w +60 kg), Aleksandra Kurleto (13. miejsce w +60 kg) i Maksymilian Różycki (13. miejsce w 70 kg).

W Nowej Rudzie rywalizowało w sumie 274 zawodników z 54 klubów, którzy prawo startu w tegorocznych mistrzostwach wywalczyli w eliminacjach makroregionalnych.

Legnicki Klub Taekwondo w wywalczył w sumie 26 punktów w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Warto dodać, że w sezonie 2018 LKT za trzy kategorie młodzieżowe: młodzik, junior młodszych i junior zgromadził łącznie 100 punktów w ramach ministerialnego systemu obejmującego rankingi, województw, gmin, dyscyplin i klubów.

Wszystkie tegoroczne starty i zgrupowania zawodników z Legnicy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie finansowe ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.