Żuk, Kolanowska i Hanisch ze złotymi medalami MP

Dodano 27.8.2018

W Kłobucku dobiegły końca mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w taekwondo. LKT Legnica zdobył na tych zawodach aż dziesięć medali. Tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Maciej Żuk (walki do 70 kg oraz brązowy medal w układach formalnych), Kamila Kolanowska (walki do 75 kg) i Wioletta Hanisch (walki pow. 75 kg).

Drużyna męska LKT wywalczyła srebrny medal w konkurencji układów drużynowych (Żuk, Pluta, Rogowski, Woźniak, Blicharski, Blicharski) oraz brązowy w walkach drużynowych (Serafin, Rogowski, Żuk, Woźniak, Blicharski, Blicharski).

Ponadto na najniższym stopniu podium krajowego czempionatu stanęli: Marcin Blicharski (walki do 78 kg), Sławomir Serafin (walki pow. 85 kg), Maciej Blicharski (walki do 85 kg) i drużyna kobieca (układy drużynowe).

- Na szczególnie uwagę zasługują medale wywalczone przez najmłodszych w drużynie braci Blicharskich oraz Kamilę Kolanowską rozpoczynających dopiero swoją seniorską przygodę – podkreśla trener LKT Łukasz Stawarz.

W mistrzostwach wystartowało 166 zawodników, którzy prawo startu w Kłobucku wywalczyli w dwóch turniejach ogólnopolskich. W klasyfikacji medalowej mistrzostw triumfował Lewart Lubartów przed GKT Gdańsk. Na trzecim miejscu uplasował się WSKT Wrocław, a na czwartym LKT Legnica.

Najważniejszy krajowy czempionat zakończył tegoroczną ogólnopolską rywalizację o medale i punkty. Łączny dorobek za bieżący rok Legnickiego Klubu Taekwondo to 14 medali mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych i 100 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu i Młodzieży.

Na koniec maja 2018 całościowy 20-letni urobek LKT Legnica wygląda następująco: 133 medale mistrzostw Polski seniorów, 2244 pkt. w systemie Sportu Młodzieżowego, 163 medale mistrzostw świata i Europy.