XXX Mistrzostwa Polski Seniorów

Dodano 27.8.2017

Legnicki Klub Taekwon-do potwierdził, że jest jednym z najlepszych w kraju. Legniczanie podczas mistrzostw Polski rozegranych w Ciechanowie sześć razy stawali na podium. W Ciechanowie nie zawiedli aktualni kadrowicze z Maćkiem Żukiem na czele. Nasz mulitmedalista wywalczył dwa złote medale. Pierwszy w kategorii do 70 kg i drugi w układach formalnych.

Pełne wyniki XXX Mistrzostw Polski Ciechanów 2017

Złoty medal zdobyła również Wioletta Hanisch w walkach pow. 75 kg. Srebrny krążek dorzuciła Magdalena Kisiel, która w kat. wag. do 56 kg musiała po dwóch dogrywkach uznać wyższość Anny Dąbrowskiej z GKT Gdańsk. Brązowe medale stały się udziałem Kamili Kolanowskiej w walkach pow. 75 kg oraz drużyny kobiecej w konkurencji układów formalnych.

Warto również wspomnieć o piątych miejscach Rafała Harasimowicza (-70 kg, 3 wygrane walki) oraz Dominiki Masłowskiej  (-50 kg, 2 wygrane walki).

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce wywalczył GKT Gdańsk wyprzedzając kolejno WSKT Wroclaw, Taewo Warszawa i LKT Legnica. W mistrzostwach wystartowało 178 zawodników z 37 klubów.

Oprócz rywalizacji seniorow w Ciechanowie rozegrany został również turniej testów siły juniorów stanowiący kontynuację mistrzostw Polski juniorów w ramach systemu sportu młodzieżowego. Znakomicie w tej rywalizacji spisała się Kamila Kolanowska, która sięgnęła po srebrny medal jak również Maciej Blicharski, który sklasyfikowany został na miejscach 5 - 8.

Tym samym LKT legnica wywalczyło kolejne 16 punktów i łącznie za cały sezon zgromadził 118 punktów w ministerialnym systemie sportu młodzieżowego.