Zapisy 2021 i treningi w sezonie 2021/2022

Dodano 7.9.2020

 

Nabory do Legnickiego Klubu Taekwon-do  (od 7 roku życia)

W poniedziałek 20 września w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Polarna 1 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem treningów w Legnickim Klubie Taekwondo. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zajęcia w SP 7 prowadzone są dla osób od siódmego roku życia. Na spotkanie zapraszamy w godz. 17:00 - 19:00.


Pierwszy trening dla początkujących w grupie młodszej przeprowadzony zostanie w czwartek 21 września o godz. 16:30 a dla grupy starszej o godz. 17:45.


Nabory do Programu Taekwon-do Kids (dzieci w wieku 3 - 4 oraz 5 - 6 lat)

Sekcja w PWSZ Legnica:

W piątek 24 września o godz. 17:00 w PWSZ Legnica (sala 33 w budynku A) odbędą się zapisy do grup przedszkolnych (3 - 6 lat) prowadzonych w ramach międzynarodowego programu Taekwon-do KIDS.

 

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zwiększyć swoją prozdrowotną aktywność fizyczną, poprawić sprawność oraz zdobyć umiejętności obronne.  


Ważne informacje dla klubowiczów

Pierwsze treningi dla dotychczasowych członków klubu odbędzie się 7 i 9 września w Szkole Podstawowej nr 7:

  • młodsza grupa: 17:30,
  • starsza grupa:17:30,

Procedura udziału w treningach w Szkole Podstawowej nr 7

  • W zajęciach uczestniczą tylko zdrowi adepci, nieprzejawiający objawów choroby.
  • Adepci przed treningiem czekają na trenera przed łącznikiem od strony boiska (wejście od małej sali gimnastycznej) - zbiórka 10 minut przed treningiem.
  • Po dezynfekcji rąk adept udaje się do szatni gdzie niezwłocznie i w miarę możliwości szybko przebiera się w strój do ćwiczeń. 

Do budynku szkoły wchodzą jedynie osoby trenujące. Rodzice, opiekunowie itp. pozostają poza budynkiem szkoły w trakcie trwania zajęć. 

Procedura udziału w treningach w PWSZ Legnica

  • W zajęciach uczestniczą tylko zdrowi adepci, nieprzejawiający objawów choroby.
  • Rodzice i adepci do budynku A PWSZ Legnica wchodzą w maseczkach i przy wejściu korzystają z dozownika ze środkiem do dezynfekcji rąk!
  • Po dezynfekcji rąk adept udaje się do szatni gdzie niezwłocznie i w miarę możliwości szybko przebiera się w strój do ćwiczeń.
  • Wszyscy adepci posiadają ze sobą klapki (do higienicznego przejścia z szatni na matę) oraz ręcznik i coś do picia (najlepiej niegazowaną wodę).

Przed pierwszym treningiem proszę o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia i deklaracji członkowskiej - druki do ściągnięcia poniżej.

Od 2 października wszyscy członkowie Legnickiego Klubu Taekwon-do oprócz treningów na sali gimnastycznej będą mieli okazję doskonalić umiejętności pływania na basenie Bąbelek pod okiem bardzo doświadczonego trenera mgr Henryka Grotowskiego. Zajęcia na basenie od 2 października w każdą sobotę w godz. 12:00 - 13:00

Krótka informacja o naszym klubie

LKT Legnica istnieje od 24 lat. Wychowaliśmy 33 indywidualnych Mistrzów Polski oraz 20 reprezentantów Polski. Kadrowicze z Legnicy wywalczyli łącznie 185 medali mistrzostw Europy i Świata. Tylko w samym sezonie 2019 legniccy taekwondocy zgromadzili 18 medali mistrzostw Polski, oraz 22 medale mistrzostw Europy i Świata. Do największych sukcesów sportowych Legnickiego Klubu Taekwon-do należy tryumf w klasyfikacji generalnej VI Pucharu Świata Juniorów Budapeszt 2016 w gronie 242 klubów z 58 państw. Łączny dorobek za dziewiętnaście sezonów to 342 medale mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych oraz 2453 pkt w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego. W 2020 roku Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził 74 pkt w ministerialnym systemie sportu co klasyfikuje go na pierwszym miejscu w gronie legnickich klubów.

Galeria zdjęć z treningu na portalu Lca.pl

Kilka słów o Taekwon-do - rodzinne potyczki JDabrowsky'ego

K O N T A K T

Legnicki Klub Taekwon-do

+48 509 779 801, +48 693 552 734

tkd-legnica@tkd-legnica.pl

ul. Żeromskiego 20b/28

59-220 Legnica