Ministerialne wyróżnienia i powołania dla zawodników LKT Legnica

Dodano 6.4.2020

Legnicki Klub Taekwon-do był organizatorem Turniejów Gwiazdkowych dla najmłodszych adeptów trenujących we wszystkich grupach i sekcjach LKT Legnica. Zawody zgromadziły łącznie kilkuset uczestników, sędziów i kibiców.

Dzięki olbrzymiemu wsparciu ze strony sponsorów, w ramach nagród dla dzieci trenujących w legnickim klubie udało się przeznaczyć 200 okolicznościowych medali, 230 okolicznościowych koszulek i 200 worko-plecaków z upominkami.

Klubowe Turnieje Gwiazdkowe LKT Legnica okazały się wspaniałą okazją do kolejnej promocji sportów wśród legnickich dzieci i rodziców. Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu jakie klub otrzymał ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Miasta Legnica i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Okres przedświąteczny w Legnickim Klubie Taekwon-do okazał się również bardzo udany dla najbardziej doświadczonych zawodników. Po nagrodach od marszałka województwa dolnośląskiego, przyszedł czas na wyróżnienia od ministra sportu. Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk przyznała nagrody piątce reprezentantów LKT Legnica: trójce sportowcom i dwójce szkoleniowcom. Dyplomy i nagrody otrzymali: Maciej ŻukMagdalena KisielKamila KolanowskaMarzanna StawarzŁukasz Stawarz.

Łącznie na nagrody dla zawodników i trenerów reprezentacji Polski ministerstwo sportu przeznaczyło 330 000 zł. Przypomnijmy, że w tym roku polscy teakwondocy okazali się bezkonkurencyjni w Europie a w światowym czempionacie ustąpili jedynie Argentyńczykom.

Miniony tydzień przyniósł również wyróżnienia w postaci powołań do kadry narodowej w taekwon-do 2020. W grupie kadrowiczów znalazła się aż ósemka zawodników LKT Legnica: Maciej Żuk, Maciej Blicharski, Paweł Woźniak, Marcin Blicharski, Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Kamila Kolanowska i Monika Kowalczyk.

Najważniejszymi startami dla polskiej reprezentacji w nadchodzącym sezonie będą majowe Mistrzostwa Europy w Bratysławie oraz październikowy Puchar Świata w słoweńskim Koprze. Pierwszym akcentem przygotowań do rywalizacji międzynarodowej będzie styczniowe zgrupowanie kadry w COS OPO Spała.

K O N T A K T

Legnicki Klub Taekwon-do

+48 509 779 801, +48 693 552 734

tkd-legnica@tkd-legnica.pl

ul. Żeromskiego 20b/28

59-220 Legnica