Puchar Polski w Taekwon-do Nowa Ruda Słupiec 2020

Dodano 30.8.2020

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zaliczyli pierwszy start w tegorocznym sezonie. W rozegranym w miniony weekend w Nowej Rudzie Słupiec Pucharze Polski, pomimo problemów zdrowotnych kilku kluczowych zawodników legniczanie w stawce 42 klubów uplasowali się na 9 miejscu w klasyfikacji medalowej.

Zawody stanowiły pierwszą kwalifikacje do tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów Gdańsk 2020 oraz do Reprezentacji Polski na kwietniowe Mistrzostwa Europy 

Bratysława 2020. Na matach w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie rywalizowało ponad 300 zawodników.

Wyniki LKT Legnica:

Kamila Kolanowska – złoty medal w walkach +75 kg,
Klaudia Wiśniewska – złoty medal w walkach - 55 kg juniorek,
Paweł Woźniak – srebrny medal w walkach - 63 kg,
Wioletta Hanisch – dwa brązowe medale, w walkach + 75 kg i układach formalnych,
Magdalena Kisiel – brązowy medal w układach formalnych,
Marcin Blicharski – 5 miejsce w walkach do 78 kg,
Wiktoria Miądzel – 5 miejsce w walkach do 68 kg,

Już za kilkanaście dni czternastoosobowa drużyna Legnickiego Klubu Taekwon-do wylatuje na XIII Open Copa Benidorm Costa Blanca 2020 do hiszpańskiego Benidorm.

Natomiast w najbliższy czwartek w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego dla najlepszych klubów sportowych z Dolnego Śląska. Warto przypomnieć, że w opublikowanym na początku roku przez Ministerstwo Sportu rankingu dot. współzawodnictwa w sporcie młodzieżowym za rok 2019 obejmującego dokonania klubów w kategoriach: młodzieżowych, juniorów, juniorów młodszych i młodzików LKT Legnica zgromadził 131 pkt ze wszystkich 379,46 punktów jakie uzbierały wszystkie pozostałe legnickie kluby i okazał się najlepszym w naszym mieście i równocześnie jednym z najlepszych w Zagłębiu Miedziowym.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży realizowane jest od wielu lat przez Legnicki Klub Taekwon-do dzięki wsparciu ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź, Urzędu Miasta Legnica i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy i Ministerstwa Sportu.

K O N T A K T

Legnicki Klub Taekwon-do

+48 509 779 801, +48 693 552 734

tkd-legnica@tkd-legnica.pl

ul. Żeromskiego 20b/28

59-220 Legnica