Trzy srebrne medale juniorów w XXVII MPJ Kłobuck 2018

Dodano 27.8.2018

Znakomicie spisali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do w mistrzostwach Polski juniorów. Legniczanie z Kłobucka wrócili z trzema srebrnymi medalami oraz okazałym dorobkiem punktowym. W mistrzostwach doskonale zaprezentowała się Wiktoria Miądzel, która wywalczyła dwa srebrne medale w konkurencji walk do 65 kg oraz w konkurencji techniki specjalnych. Trzeci srebrny medal dla LKT Legnica zdobył Paweł Woźniak w konkurencji walk do 68 kg. Medalista tegorocznych mistrzostw Europy w Mariborze niestety z powodu kontuzji stopy nie mógł wystąpić w finale kat. średniej i na pocieszenie pozostał mu tytuł wicemistrza Polski.

Zawodnicy LKT Legnica oprócz medali wywalczyli również wiele wysoko punktowanych miejsc, między innymi Wiwianna Czechowska (- 60 kg) i Dominika Danielewicz ( - 55 kg), które przegrały wprawdzie swoje walki o brązowy medal jednak bardzo znaczącą przyczyniły się do uzyskania aż 61 punktów dla Legnicy w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego.

W mistrzostwach Polski juniorów w Kłobucku wystartowało 137 zawodników z 44 klubów, którzy przebrnęli przez sito kwalifikacji makroregionalnych.

Najbliższym startem dla legnickich taekwondoków będą mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Nowej Rudzie. Przed kolejnym turniejem Legnicki Klub Taekwon-do ma już na swoim koncie 74 punkty wliczane do ministerialnego rankingu.

Warto pamiętać, że wszystkie majowe mistrzostwa stanowią pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji kraju, która jesienią wystartuje w Pucharze Świata w Sydney oraz Pucharze Europy w rumuńskim Sibiu, a pośrednio również do przyszłorocznych mistrzostw świata w Niemczech.
W bieżącym sezonie wszystkie starty i zgrupowania zawodników z Legnicy realizowane są przy wsparciu finansowym ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica.